وم استفاده از رک در پروژه هاي دوربين مداربسته


در اين مقاله به مزاياي استفاده از رک در پروژه هاي دوربين مداربسته ميپردازيم .
همانطور که ميدانيد ، سيستم هاي مداربسته کاربرد کنترلي و امنيتي دارند . همچنين دستگاه ضبط و کنترل آنها از اهميت بالايي برخوردار است.


رک چيست ؟


براي حفظ امنيت دستگاه ضبط که به دليل جلوگيري از دسترسي افراد غير مجاز و خرابکاري يا دخل و تصرف در تصاوير ضبط شده ، دستگاه ها را در محفظه اي کابينت شکل با درب  شيشه اي يا في و يا ترکيبي از اين دو قرار ميدهند. اين محفظه هاي کابينت شکل رک نام دارد.


رک ها در انواع و اندازه هاي مختلف در بازار موجود ميباشد .
بعضي از دوستان و همکاران بر اين عقيده اند که رک صرفا براي سيستم هاي شبکه و سوئيچينگ استفاده مي شود ، در صورتي که اين موضوع صحيح نيست .


استفاده از رک براي سيستم دوربين مداربسته


طبق توضيحات داده شده ، بزرگترين توجيح استفاده از رک در سيستم هاي مداربسته حفظ امنيت دستگاه ميباشد .


نکته بعدي که حائز اهميت است ، فيش ها و اتصالات کابل هاي دوربين به دستگاه مي باشد که در اکثر موارد شاهد بوده ايم که بعد از گذشت زمان با کوچک ترين حرکت و لرزش دستگاه ، تصاوير قطع مي شود . علت آن جابه جا کردن دستگاه به دلايل مختلف مثل نظافت و گردگيري و يا جابجايي محل استقرار دستگاه به دليل تغيير دکوراسيون است .


 


فيش هاي BNC ، هر چقدر هم استاندارد لحيم يا پيچ و يا پرس شده باشند ، به مرور زمان و بعد از تکان خوردن هاي متوالي از جاي خود خارج شده يا اتصال آنها ضعيف ميشود که اين موضوع باعث قطع شدن تصاوير مي شود. حال اگر اين دستگاه و متعلقات داخل رک قرار داده شوند ديگر نياز به نظافت نداشته و ومي براي جابجايي آن نيست .


دليل ديگر براي استفاده از رک در سيستم مداربسته اين است که گاهي در پروژه ها از آداپتور مرکزي به عنوان منبع تغذيه استفاده مي شود و تنها جايي که براي اين قطعه از متعلقات سيستم  ،امن و مطمئن است جايي جز رک نخواهد بود . دليل اطمينان از امنيتمنبع تغذيه مرکزي ، اين است که با آسيب ديدن آداپتور يا قطع برق220 و يا با جدا شدن يکي از کابلهاي خروجي 12 ولت همه تصاوير به کلي قطع خواهد شد.


 


برق رک


رکهاي استاندارد اغلب داراي يک يا دو فن ( هواکش و خنک کننده ) هستند و نياز به برق دارند ، همچنين برق دستگاه و منبع تغذيه مرکزي از برق رک تامين خواهد شد .


 


سعي کنيد حدالامکان از نزديکي رک و از پشت پريز ها برق تهيه کنيد که قابل قطع کردن نباشد و يا استاندارد ترين حالت براي تامين برق رک ، تهيه برق از کنتور اصلي مي باشد ، به طوري که براي برق رک يک فيوز مينياتوري به صورت جداگانه تهيه شود .


چه نوع رک براي کار ما مناسب است ؟


عموما رک ها در ابعاد و سايز هاي مختلف در بازار عرضه مي شوند.


شما ميتوانيد بسته به ابعاد دستگاه و تعداد آن و نيز متعلقاتي که بايد در کنار دستگاه قرار بگيرد مثل منبع تغذيه و در برخي از موارد مانيتور ، از رک هاي مختلف و با تعداد سيني مورد نياز خود ، استفاده کنيد.


پيشنهاد ميشود از کوچکترين رک که براي قرار دادن حداقل يک دستگاه و آداپتور ميخواهيد استفاده کنيد ، از اندازه 6 يونيت کوچکتر نباشد.  1. خريد دوربين مدار بسته

  2. نصب دوربين مداربسته

  3. هايک ويژن

  4. دوربين مداربسته هايک ويژن


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Samantha Adam Karen Jason چمدان هاي زيبا ي ايراني/چمدان هاي محکم شرکتي/اوماسو/omasu Kathleen پيش بيني روي ورزش ها آنلاين گل هاي تازه Jim سکوت